Okulary Oakley kupuj tylko od polskiego dystrybutora!

przez | 15/09/2020

Jakiś czas temu miałem „małą kraksę” na rowerze. Najbardziej ucierpiała duma, ale i rower lekko oberwał. To była pierwsza (i miejmy nadzieję ostatnia) poważniejsza gleba. Przy okazji nauczyłem się w praktyce, dlaczego okulary zakładamy na paski od kasku, a nie pod – wystrzeliły przy upadku ładnych kilka metrów w bok. Z dwojga złego lepiej w bok, niż gdyby przypięte paskami wbiły się w twarz.

Jakoś się pozbierałem. Znalazłem obie lampki, komputerek, kask i okulary. Jak się później okazało, w tym powypadkowym szoku nie zauważyłem, że zginał mi jeden niewielki element. Przepadł w trawie mostek trzymający górną i dolną część oprawek.

Oakley Sutro

3 tygodnie spędziłem na próbach skontaktowania się z Oakley’em aby ustalić, czy można gdzieś dokupić sam mostek do modelu SUTRO. Przez te kilkanaście dni koleje osoby z różnych działów przekierowywały mnie między sobą, aż w końcu kończyłem (za każdym razem na tym samym) niedziałającym formularzu kontaktowym. Gdyby to były okulary za 20 PLN z marketu, pewnie machnąłbym ręką i kupił kolejne, bo jednak szkoda czasu. Przy produktach premium oczekuję jednak nieco innej obsługi.

W końcu znajomy podpowiedział, że może warto napisać do sklepu, w którym kupiłem oksy. Pomyślałem, że to raczej scenariusz skazany na niepowodzenie, bo co tu może zrobić sklep, który jest jedynie jednym z wielu dystrybutorów.

Tonący brzytwy się chwyta. Co szkodzi napisać maila do sklepu? A może coś poradzą? Napisałem, nakreślając całą historię, ze świadomością, że o żadnej naprawie gwarancyjnej nie może być mowy, ale być może uda się dokupić ten brakujący element.

Ze sklepu dostałem w odpowiedzi prośbę o przesłanie okularów i „zobaczymy, co da się zrobić”. Wysłałem i pogodziłem się z tym, że nic już z tego nie będzie. Nawet zacząłem szukać nowych okularów innej marki. Kto mnie zna, ten wie, że ten proces nie jest ani łatwy, ani krótki ;).

Nie wiem ile to trwało od wysyłki do kontaktu ze strony Optyline – tydzień, może trochę lepiej. W każdym razie przyszedł mail z krótką informacją – odsyłamy kompletne okulary do paczkomatu, na który było realizowane zamówienie.

SZOK! Zupełnie szczerze – zaskoczenie sezonu! Producent nie poradził sobie nawet ze skutecznym nawiązaniem kontaktu, a sklep załatwił temat praktycznie od ręki!

Także polecam sklep Optyline. Polecam okulary Oakley (to jest jednak topowy produkt). Serdecznie natomiast nie polecam kontaktu z Oakley!

Rodzi się pytanie: czy pokusiłbym się kolejny raz na zakup okularów tej marki? Przyznam, że to spory zgryz – obsługa tragiczna (niewiele dało się zrobić gorzej), ale produkt rewelacyjny. Przeważyłoby chyba poczucie, że w razie potrzeby mogę liczyć (bardziej niż na producenta) na takich ludzi jak w Optyline.pl. Oczywiście, że gdybym miał kupić kolejne oksy to tylko u nich! I tak to wygląda z perspektywy konsumenckiej.

Z czysto zawodowej perspektywy jestem mocno zaskoczony. Jak to możliwe, że marka sprzedająca produkty premium, jedne z najlepszych, jeśli nie najlepsze w swojej branży, może mieć tak tragicznie spartaczony proces obsługi klienta?! Jak długo można udawać, że doświadczenie marki to sam produkt, kiedy tak naprawdę to jest głównie to, co „poza” produktem?!